Αήττητος και διχως σταματημό ο Αίολος Αστακού κέρδισε μέσα στον Λαγκαδά τον Ερμή με 60-76

Αήττητος και διχως σταματημό ο Αίολος Αστακού κέρδισε μέσα στον Λαγκαδά τον Ερμή με 60-76 και πηγαίνει χωρίς απώλειες για το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας με την επίσης αήττητη ΑΕΛ.
      Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοπορία στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Ερμής Λαγκαδά βρήκε λύσεις απο τα τρίποντα του Παρίτση και τον Γκαμούρα και μείωσαν την διαφορά στους πέντε 31-36 με την λήξη του ημιχρόνου.
   Στην επανάληψη όμως όλα άλλαξαν. Ο περιορισμός στην άμυνα του Ακεψιμαϊδη σε συνδυασμό με την επιθετική άνοδο των Κιτσούλη, Κακλαμάνου και Μπρόζου έφεραν ενα επιμέρους σερι 9-22 και με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών αγώνα όλα είχαν τελειώσει μιας και το σκορ ήταν στο 40-58.
    Τελικο σκορ για την ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού 60-76 με πρώτο σκορερ τον Κιτσούλη με 16 ενώ 13 με τρία τρίποντα είχε ο Κακλαμάνος και ο Μπρόζος 11 ενώ ο Χαρισμίδης μέσα απο το καλάθι προσέφερε 10. Απο τον Ερμή Λαγκαδά ο Γκαμούρας είχε 21 ενώ απο 11 ειχαν οι Παρίτσης και Ακεψιμαϊδης..........

Δεκάλεπτα: Α:17-20 Β:14-16 Γ:9-22 Δ:20-18

Ερμής Λαγκαδά(Αγγελής): Καϊπλης, Μήνου, Αβοκάντος, Ακεψιμαϊδης 11(1), Νότης 3, Γεωργιάδης 2, Παρίτσης 11(3), Λυκούδης 4, Βενετίδης, Ελευθεριάδης, Γκαμούρας 21, Καντάρκος 8(2)

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11(2), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Κατσαρές 15, Παππάς 4, Θανόπουλος 2, Κακλαμάνος 13(3), Κιτσούλης 16, Καλαντζής, Χαρισμίδης 10, Λυμπάρης 5, Μακρής.