![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjnzyMiaXPRzgC3gszfiw1Akn6fmtJweEOcvuqjHdgf1zFgZwYhTL2BM7NUCsCkwhlPwO8TwFxvd_BHVXTZ8_c3qDW3sfOO4YQFwoOtj9vTzuLAuCF-TqSiNKx6SpS2T-ck5ay4TGYbwYMc/s640/%25CE%25BA%25CE%25BB%25CE%25B5%25CE%25B9%25CF%2583%25CF%2584%25CF%258C-%25CE%2591%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25BA%25CE%25BF%25CF%258D.jpg)
Στις αρχές του 2016 αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί το έργο «Ανέγερση Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου Αστακού» (κλειστό γυμναστήριο).
Η κατασκευή του έργου προχώρησε ικανοποιητικά, όμως όπως συνέβη με τα περισσότερα έργα υποδομή που κατασκευάζονται στη χώρα, η επιβολή των capital controls έφερε καθυστερήσεις έτσι πρόσφατα το δημοτικό συμβούλιο του δήμου Ξηρομέρου έδωσε παράταση στον ανάδοχο του έργου για την ολοκλήρωση των εργασιών. Επισήμως είναι η νέα προθεσμία ολοκλήρωσης του έργου είναι στις 31.01.2016 και μένει να δούμε αν αρκεί…
Η κατασκευή του αθλητικού συγκροτήματος στον Αστακό αναμένεται να αποτελέσει το σημαντικότερο κέντρο αθλητικής δραστηριότητας στην περιοχή και ταυτόχρονα ο Αίολος Αστακού που ανέβηκε στη Β΄Εθνική του μπάσκετ θα μπορεί να αγωνίζεται πλέον σε ένα καινούργιο κλειστό γήπεδο στην έδρα του και όχι στη Βόνιτσα.
http://www.agrinioculture.gr/
Αναρτήθηκε από ΞΗΡΟΜΕΡΟNEWS
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου