![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj2q57DfNz5FkpQBXO4701h7xAhs9eVKc1tjrfLFYJ7cJ5DAQzHoTcOwC6J7SwqlqGZdnP-XS3swvRZ_BtXQjm51k7ugSBpJ9wyXtVLkKQiWwvLeW3Xh_Jnc29J8IzVOp5khbLH5XmN5pM/s640/1.jpg)
ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου
Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Αετός που κέρδισε με 3-1 την Χρυσοβίτσακαι κατάφερε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.
Στο πρώτο μέρος, υπερείχε ο Αετός αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ και έτσι το ημίχρονο έληξε 0-0.
Στο Β' ημίχρονο και στο 50' λεπτό του αγώνος ο παίκτης του Αετου Νίκος Ντέμος έβαλε το πρώτο γκολ. Στο 60' του αγώνα ο Αετός διπλασίασε τα γκολ της ομάδας σε 2-0 με τον Κουτσογιάννο Θωμά και στο 70' λεπτό περίπου η γηπεδούχος ομάδα έβαλε και το τρίτο γκολ με τον Αναγνωστέλο Γιάννη.
Η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΟ 75' λεπτό έβαλε το μοναδικό γκολ με τον Βασίλη Παπαγεωργούση διαμορφωνοντας το τελικό σκορ 3-1 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας….
Αναρτήθηκε από ΞΗΡΟΜΕΡΟNEWS
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου