Ομόφωνη αρνητική γνωμοδότηση-απόφαση της Επιτροπής Περιβάλλοντος Ζωής του Δήμου Ξηρομερου για τη Μονάδα καύσης βιομάζας στη Χρυσοβίτσα
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpiLrEAbNORtPn427cXgltyxI9we02O4hrivS-V5YTxZ9iMrQ2C5tPVeae1ag6sMr4ub67qQF4Rb0lBu1OZuzl0kdVWzAbdYoLUOgZq5gEAUfpwqZwm6rdkwTP0vs9B4AoH_S-jsoNV30/s640/%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A3+%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%2599%25CE%259F%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A4%25CE%2591+%25CE%2596%25CE%259F%25CE%2597%25CE%25A3+%25284%2529.jpg)
ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου
Χθες Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2016 και ώρα 12:00 μ. μ συνεδρίασε η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ξηρομερου με θέμα: Την μονάδα παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας με Βιομαζα, ισχύς 1 MW στην θέση "Κληματια" Τ.Κ. Χρυσοβιτσας.
Τα παρόντα μέλη της επιτροπής: Λαϊνάς Κώστας (πρόεδρος), Βραχάς Παναγιώτης, Τριανταφυλλάκης Γιάννης, Κολοβός Χρήστος, Καυμενάκης Σπύρος, Μάντζαρης Ελευθέριος, ομόφωνα εισηγήθηκαν αρνητικά για την εγκατάσταση Μονάδας ηλεκτρικής ενέργειας με Βιομάζα στην θέση "Κληματια" η οποία βρίσκεται σε μικρή απόσταση του Αρχαιολογικού χώρου του Κάστρο "ΤΑ ΚΟΡΟΝΤΑ".........
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου