![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjL0KXLdOWq4LOOOHu_JyHLIkzPLIcAkXMr20vmLBww1Hj5AxwTvCaVhEA9YhGD95erwIqDjJRyblCNqoHHlHtG9pmxBsstPLagcZK9-qRrAF6FvyHtPh_YjeZHj9wBQXUPkvRWsJXMwfq5/s640/XRYSOBITSA+BIOMAZA.png)
Ο Σύνδεσμος Χρυσοβιτσάνων «Τα Κόροντα» τάσσεται κατά του εργοστασίου παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας από καύση βιομάζας στην περιοχή «Κλημάτια» της Τ.Κ. Χρυσοβίτσας, ∆. Ξηρομέρου.
Ο Σύνδεσμος Χρυσοβιτσάνων δεν αποδέχεται την εγκατάσταση μονάδας επεξεργασίας βιομάζας και εξέδωσε ψήφισμα διαμαρτυρίας και υπέβαλε ένσταση κατά της απόφασης περιβαλλοντικής αδειοδότησης της Περιφέρειας με κοινοποίηση προς της Εφορία Αρχαιοτήτων Αιτ/νίας και Λευκάδας.
Αναλυτικά:..............
ΦΗΦΙΣΜΑ
ΕΝΣΤΑΣΗ
Αναρτήθηκε από ΞΗΡΟΜΕΡΟNEWS
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου