Δεν έχει αντίπαλο ο Αίολος Αστακού. Νίκησε και τον Ιωνικό Ιωνίας με 89-60

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο γνωστός Αίολος Αστακού... που δεν έχει αντίπαλο

Ο Αίολος Αστακού συνεχίζει να γράφει εκπληκτικά ρεκόρ στα γήπεδα της Β Εθνικής. Νεα νίκη επί του αξιόμαχου Ιωνικού Ιωνίας με 89-60 και το ρεκόρ στο 19-0.
      Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι. Ο Ιωνικός ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 22-23. Στο δευτερο δεκάλεπτο ο Αίολος ανακάμπτει και παίρνει διαφορά πέντε πόντων στο ημίχρονο 41-36.
      Στο δευτερο ημίχρονο ηταν ο γνωστός Αίολος του Μιχάλη Κουταλιανού που ξέρουν όλοι και που κανεις μέχρι στιγμής δεν μπορεί να αντισταθεί. Πίεσε στην άμυνα, έτρεξε στον αιφνιδιασμό και βρήκε σουτ στην ζωνη των αντιπάλων.......

Η κουραση των παικτών του Ιωνικού ηταν εμφανής και ο Αίολος έφτασε σε μια εύκολη νίκη με 89-60 σκορ που αδικεί ίσως λιγο την προσπάθεια των παικτών του Ιωνικού.
     Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Κακλαμάνος με 24 πόντους και έξι τρίποντα ενώ ο Μπρόζος είχε 20 με τέσσερα τρίποντα.
   Απο τον Ιωνικό που αγωνίστηκε με απουσίες ο Κρομμύδας είχε 16 όσους και ο Βάλλιος και ο Πρωτούλης 14.

Δεκάλεπτα:Α:22-23 Β:41-36 Γ:67-50 Δ:89-60

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 20(4), Καλισώρας 3(1), Παππάς 11, Μακρής 2, Κατσαρές 8, Θανόπουλος 7(1), Κακλαμάνος 24(6), Κιτσούλης 6, Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 2, Καραγεώργος

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 14(3), Παναγιώτου 6, Βάλλιος 16(4), Σιδηροηλίας 6, Μαυροκεφαλίδης, Μούκας 2, Κρομμύδας 16