![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBE7WHk-Sl6TVfEcupE0h0oeHCxH5XbIbxriPBsn4pzuugQqMxSNneZ88r3Btbo6jl43Vxzh0jtOaYcKFiQyI-ZhuVx038hsM9_8ngfqYw-Vh8ojtdcGG9I9wBnujRsvBneMY6SnZBJihV/s320/ky+mytika+26112015.jpg)
ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ
ΥΠ’ ΟΨΗ ΤΟΥ κ. ΜΙΛΤΙΑΔΗ ΖΑΜΠΑΡΑ
ΥΠΟΔ/ΤΟΥ ΤΗΣ 6ης Υ.ΠΕ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
ΔΥΤ. ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ ΚΑΙ ΗΠΕΙΡΟΥ.
Του Νίκου Θωμά Νταή.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLtyqVuu7mzCY01AoSoxH2iPWWD690S4vefFZxbB2FzKng8x8-oY7pyby4BNxqoRuOFkE6Cjj397T0JEkKOQXVQl6zKpEBsDc_0nP2PlDJxO64bW46xiHs9m7RxlZKe9Pjx1qOY3fiNYqk/s1600/nikos+ntais.png)
Στη δεύτερη επίσκεψή σας, στο νέο κτίριο στην οποία σας αναμέναμε, μας εξαγγείλατε: 1) Ότι από την συνολική πίστωση του ποσού των 1.200.000 ΕΥΡΩ, αποδεσμεύθηκε το ποσό των 645.000 ΕΥΡΩ, το οποίο θα διατεθεί άμεσα για την αποπεράτωση του νέου κτιρίου με την πλακόστρωση του δαπέδου, το βάψιμο του κτιρίου, την τοποθέτηση θυρών και παραθύρων, την διαμόρφωση του εξωτερικού χώρου και την κατασκευή πισίνας για τους ασθενείς κλπ. εργασιών, 2) Ότι θα ενδιαφερθείτε άμεσα για την επάνδρωση του Κ.Υ. με γιατρούς και 3) Ότι θα επαναφέρετε τον οδηγό του Ασθενοφόρου και το ημιφορτηγό από το Κ.Υ. Αστακού. Επίσης επιδείξατε ενδιαφέρον για τον Ιαματικό Τουρισμό με την επίσκεψή σας στα θαλάσσια λασπόλουτρα και στις γεωτρήσεις, που έχουν γίνει από το ΙΓΜΕ για την άντληση και εκμετάλλευση των υπαρχόντων θειούχων νερών.
Δυστυχώς παρήλθε ένας μήνας και τίποτα από αυτά που εξαγγέλθηκαν, δεν βλέπουμε να πραγματοποιείται, προς μεγάλη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ και πικρία μιας ολόκληρης προβληματικής περιοχής με δύο Νησιά, που τα χωρίζει θάλασσα και στα προβλήματα υγείας μετά τον Θεό υπάρχει μόνο το Κ.Υ. Μύτικα.
Ο πληθυσμός στην περιοχή θα φτάσει τους 15.000. Ήδη εισήλθαμε σε Τουριστική περίοδο και στον Μύτικα και στα δύο Νησιά έφτασαν τα πρώτα τουριστικά σκάφη και οι πρώτοι ξένοι τουρίστες και το πρώτο ερώτημα που μας υποβάλλουν είναι: αν υπάρχουν στην περιοχή Γιατροί και ασθενοφόρο αυτοκίνητο. ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η 6η Υ.ΠΕ., ο Φρουρός της υγείας μας και του τουρισμού της περιοχής μας………… ΜΗ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΤΕ ΑΛΛΟ!
«Οι καιροί ου μενετοί………..»
Μύτικας 17/5/2016
Νίκος Θ. Νταής
http://mytikaspress.blogspot.gr/2016/05/6.html#more
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου