Σύσταση Μονάδας Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης «ΓΕΦΥΡΑ» στο νοσοκομείο Μεσολογγίου
Από τη Διοίκηση της Νοσηλευτικής Μονάδας Μεσολογγίου «ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ» ανακοινώνεται ότι με την υπ’ αριθ. 4272/30-1-2018 απόφαση του Διοικητή της 6ης Υγειονομικής Περιφέρειας Πελοποννήσου, Ιονίων Νήσων, Ηπείρου & Δυτικής Ελλάδας συστήνεται Μονάδα Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης «ΓΕΦΥΡΑ» στη Νοσηλευτική Μονάδα Μεσολογγίου. Η σχετική απόφαση εστάλη στο Υπουργείο Υγείας – Δ/νση Ψυχικής Υγείας, προκειμένου να προχωρήσει η υλοποίηση στην πράξη της ιδιαίτερα θετικής αυτής πρωτοβουλίας.
Θερμές ευχαριστίες στον Διοικητή της 6ης ΥΠΕ κ. Π. Νικολόπουλο, στον Γ.Γ. του Υπουργείου Υγείας – Αρμόδιο για την ψυχική υγεία κ. Γ. Γιαννόπουλο – καθώς και στον Διευθυντή του τομέας ψυχικής υγείας του Γενικού Νοσοκομείου Μεσολογγίου «ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ» κ. Β. Μπρούμα για το συντονισμό των ενεργειών τους προκειμένου να υλοποιηθεί στην πράξη η σπουδαία αυτή δομή.
![eggrafo](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_uklo8Jb0I-pAiSv8rX9SHZD8QBf2xlHwhuNJXsf3dQAp8B48l5fSKX1LI78PvmWP8g9545NC3cyDYrxUKfslTVG9uuUxVBh2pi-STezn9gTfUHU54RMQ2522y-7OGcu4dGCiU=s0-d)
Θερμές ευχαριστίες στον Διοικητή της 6ης ΥΠΕ κ. Π. Νικολόπουλο, στον Γ.Γ. του Υπουργείου Υγείας – Αρμόδιο για την ψυχική υγεία κ. Γ. Γιαννόπουλο – καθώς και στον Διευθυντή του τομέας ψυχικής υγείας του Γενικού Νοσοκομείου Μεσολογγίου «ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ» κ. Β. Μπρούμα για το συντονισμό των ενεργειών τους προκειμένου να υλοποιηθεί στην πράξη η σπουδαία αυτή δομή.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου