Οι εργασίες ανακαίνισης στον ιερό ναό ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΛΑΙΡΟΥ αναδεικνύουν το μεγαλείο της ομορφιάς της πέτρας | ΦΩΤΟ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyW_C1UkqJ8nc8A979I9TTT6fCV1yqq4OYIFem5ktt6W9tfoLlRy5kXFf2Mmm9S_j5S9uTMyqbm-o8-Eh8ShnhFoUhZ6M8fzIB4Ugeq6sYJr_xO3HQIXDBtq7qcpy4HjPs-pzWUbGJQGwM/s640/1.png)
Καθώς τα έργα αποκατάστασης της εκκλησίας βρίσκονται σε εξέλιξη, το εντυπωσιακό αποτέλεσμα αφήνει πραγματικά εντυπωσιασμένους, όχι μόνο τους ανθρώπους των συνεργείων που εργάζονται εκεί, αλλά και όσους έχουν την τύχη να επισκεφθούν την εκκλησία αυτή την περίοδο.
Να τονίσουμε ότι σε δύσκολους οικονομικά καιρούς, ο προϊστάμενος του ναούπρωτοπρεσβύτερος π. Κωνσταντίνος Γατσούλης, αλλά και το εκκλησιαστικό συμβούλιο ανέδειξαν -και συνεχίζουν τις εργασίες -σε λίγο χρονικό διάστημα, ένα κόσμημα αποτελώντας παράδειγμα για όλη τη περιοχή μας....
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου