Το Εθνικό μας συγκρότημα προηγήθηκε με τον 18χρονο παίκτη του Παναιτωλικού στο 43′ και έκανε το 2-0 με τον Διαμαντή στο 69′. Οι Άγγλοι, που θεωρούταν φαβορί της διοργάνωσης, έχασαν πέναλτι (το απέκρουσε ο Νικοπολίδης) και μείωσαν με νέο πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Ελλάδα: Νικοπολίδης, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Αντζουλάς, Εμμανουηλίδης (87’ Γκαργκαλατζίδης), Μελιόπουλος, Διαμαντής, Τσιγγάρας, Μπότος, Σέχου (53’ Τσαούσης), Λιάβας (64’ Βιταλιώτης).
agrinio-sports.gr
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου