Επίσκεψη του Χρήστου Σπίρτζη στην Αστυνομική Διεύθυνση Αιτωλίας και Συνάντηση με τον Πρόεδρο της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Αιτωλίας
![](https://messolonghivoice.gr/storage/2021/07/174b283e0db41ffbeb3723b39ca31cdf.0.jpg)
Σήμερα το απόγευμα επισκέφθηκε την Αστυνομική Διεύθυνση Αιτωλίας ο τομεάρχης σε θέματα του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη Χρήστος Σπίρτζης μαζί του ήταν ο Θεοδωράκης Γρηγόριος πρώην (Προϊστάμενος Διεύθυνσης στις Διευθύνσεις Εθνικών Κληροδοτημάτων και Αλλοδαπών και Μετανάστευσης).
Ο οποίος συναντήθηκε με τον Αστυνομικό Διευθυντή Νικόλαο Νικολάου και τον Πρόεδρο της Ένωσης αστυνομικών υπαλλήλων Αιτωλίας Χρήστο Τέγα που συζητήθηκαν θέματα που αφορούν:
- Η μεταστέγαση των Αστυνομικών Υπηρεσιών της Αστυνομικής Διεύθυνσης Αιτωλίας.
- Η ενίσχυση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Αιτωλίας με έμψυχο δυναμικό καθώς και οχήματα και τεχνικά μέσα.
Ο κ. Σπιρτζης υποσχέθηκε ότι θα καταθέσει ερώτηση στην Βουλή που θα αφορά τα παραπάνω και για ποιο λόγο καθυστερεί η Έναρξη των εργασιών για το κτήριο που βρίσκεται στην Ναυπάκτου.
Καθώς όπως μας είπε είναι απορία άξιο για ποιο λόγο δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα οι εργασίες καθώς: είχε βρεθεί χρηματοδότηση, είχε δημοπρατηθεί το έργο και υπήρχε ανάδοχη εταιρία.
Τέλος υποσχέθηκε ότι θα κάνει ότι περνάει από το χέρι του έτσι ώστε να υλοποιηθεί το πολυπόθητο έργο.
https://messolonghivoice.gr
![](https://messolonghivoice.gr/storage/2021/07/174b283e0db41ffbeb3723b39ca31cdf.0.jpg)
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου