Υπογράφηκε η Προγραμματική Σύμβαση μεταξύ Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού και Δήμου Ακτίου-Βόνιτσας,του έργου “ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΥ ΑΚΤΙΟΥ-ΒΟΝΙΤΣΑΣ”.Πρόκειται για ένα έργο που έχει ενταχθεί στο Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων (Π.Δ.Ε) με προϋπολογισμό 1.275.000€.Την Τρίτη 15 Μαρτίου ψηφίζεται από την Οικονομική Επιτροπή η έγκριση της μελέτης και των τευχών δημοπράτησης,καθώς και η συγκρότηση επιτροπής & ο καθορισμός εκτέλεσης του έργου.Τον επόμενο μήνα ευελπιστούμε το έργο να δημοπρατηθεί.
Το έργο περιλαμβάνει :
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![🎾](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f3be.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![🏀](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/1f3c0.png)
![🏐](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1/16/1f3d0.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![🎾](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f3be.png)
Με την ολοκλήρωση του έργου ο Δήμος μας θα αποκτήσει ενα σύγχρονο αθλητικό κέντρο ,που θα μπορεί να καλύψει τις ανάγκες για άθληση όχι μόνο του Δήμου μας αλλά και των όμορων Δήμων. Αισιοδοξούμε ότι σε αυτή τη θητεία μας, θα παραδώσουμε στη νεολαία μας ένα πλήρως οργανωμένο και εξοπλισμένο Αθλητικό Κέντρο υλοποιώντας έτσι τη βασική μας δέσμευση ότι στηρίζουμε πρώτα τη νέα γενιά στην απασχόληση, την παιδεία, τον αθλητισμό και τον πολιτισμό.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου