Ολοκληρώθηκε η καταμέτρηση των ψήφων στην Αιτωλοακαρνανία για τις Εθνικές Εκλογές 2023 και αυτά είναι τα αποτελέσματα.
Μεγάλη νικήτρια και σε αυτό τον νομό η Νέα Δημοκρατία που σχεδόν άγγιξε το 40%, ενώ ο ΣΥΡΙΖΑ περιορίστηκε σε ποσοστό κοντά στο 26%. Τα άλλα δύο κόμματα που θα εκπροσωπηθούν στις έδρες της Βουλής και με Αιτωλοακαρνάνες θα είναι το ΠΑΣΟΚ με ποσοστό 13,5% στον νομό, όπως και το ΚΚΕ με 6,3%.
Δείτε αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα στην Αιτωλοακαρνανία ανά δήμο:
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/1-7.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/2-1.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/3.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/4-2.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/5.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/6.jpg)
![](https://karvasaras.gr/wp-content/uploads/2023/05/7.jpg)
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου